9 Comments
Mar 15, 2023·edited Mar 15, 2023

Висловлю таку думку. Найкращі кандидати з професійної точки зору - це ентузіасти, особливо для стартапу. Тобто людина сама працює, сама вдосконалює (вимоглива до себе), має критичність до себе та якості своєї праці, знає що таке "якість", "відповідальність" та "професіоналізм". Хоче вчитися, хоча вдосконалюватися, хоче заробляти.

Саме ентузіасти, особливо які мають комплексне прагнення та бачення чогось, можуть дати ефект. Ентузіазм - це певна життєва енергія творити, добровільно працювати, любити працю та отримувати задоволення від професійного конкурентного середовища.

Expand full comment

Ви описали ідеального кандидата як його бачить роботодавець :) Та проблема в тому що в реальному житті цей кандидат не вибере вас якщо ви не FAANG або дуже перспективний стартап в лідируючому домені :) А навіть якщо і так то ентузіастів з прувами свого ентузіазму ви найдете дуже мало, і вам доведеться зацікавити таку людину чимось окрім зп, бо для таких людей зп не є критичною, хіба що берете ще зеленого ентузіаста - і тут знову буде проблема з прувами.

Expand full comment
Apr 10, 2023·edited Apr 10, 2023

Tim Ferriss Explains Why He Left Silicon Valley

https://www.youtube.com/watch?v=MZ3gRdkX0nY

Тут розказується про реалії - процвітає прихована диктатура та зневажання людини.

FAANG - це КПСС, обгортка інша - але сутність така сама.

Expand full comment
Apr 10, 2023·edited Apr 10, 2023

На мою думку справжньому ентузісту нема чого робити в FAANG. FAANG - це пустеля для ентузіаста. Це типу КПСС або СССР для політика.

Якщо хтось хоче утилізувати свій ентузіазм - він обирає великі організації.

Ентузіазм - це стартапи, це мобільні структури, це свобода. FAANG - це фактично монополії, картель глобальних розмірів, з величезними ризиками для людства.

Expand full comment

Це все правда, та від цього стартапи не привабливіші для девів, якщо вони не кофаундери.

Expand full comment

ну, так теж можна завжди знайти до чого доковирятись. ну, але якщо є час та натхнення - то можна звичайно шукати. у будь якому разі згадую трикутник "quality - time - cost". Обери 1, яким готовий поступитись :) Якщо тобі не горить, то викреслюй time - і готуйся витрачати багато часу на довгі пошуки якісної і не дорогої людини. Але якщо втрата часу то означає втрата ринку, грошей чи ще чогось, то може варто все ж таки нанімати не зовсім ідеальну людину.

Expand full comment
author

Я не згоден :) Так, пошук це непросто, навіть якщо (особливо якщо) ціна не є занадто важливою. Але іти на компроміси завжди закінчується погано, принаймні в моєму досвіді.

Expand full comment

ваше право, Макс :)

Expand full comment

Try to hire people with trial period.

P.S. Better to hire anybody than loosing the time

Expand full comment