24 Comments

які стартапи/продукти помічали останнім часом і думали, що це мав би бути ваш стартап/продукт? (маю на увазі, що у вас були схожі ідеї)

Expand full comment
author

Про це взагалі якось не вистачає часу думати :) Увесь час зайнятий роздумами над тим, що ми можемо зробити для наших користувачів та якимись внутрішніми проблемами та викликами.

Expand full comment

Максим, привіт

Дякую за подкаст

Можешь будь-ласка розповісти про структуру компанії, можливо ти вже розказував про це. Скільки програмістів, спеціалістів підтримки і т.д.

Із випусків зрозуміло, що команда невелика, але хотілось би почути про структуру, та загалом твої думки про важливість структури у більш великих компаній, можливо про якісь етапи її розвитку.

Expand full comment
author

У нас фактично зараз дві окремих міні-команди, по 6 людей в кожній. Це команда ops (кліенти й підтримка) і команда продукту (розробка). Про структуру для більших компаній складно коментувати, бо в мене такого досвіду немає, а про команду Джина думаю ще зробимо окремий епізод.

Expand full comment

Дякую за відповідь, Максим

Слухав ваш подкаст на доу, там частково ви торкались цього питання

Expand full comment

Привіт.

Дякую за такий крутий додкаст!

Хотів запитати як ти вмотивовуєш співробітників працювати ефективно і "вдовгу"?

Чи є ,можливо, якісь матеріали де описують способи мотивації свівпробітників та відповідні інструменти?

Не прихильник вірити що людей мотивують тільки гроші, тому й хотілось би розібратись в цьому більш детально.

Дякую

Expand full comment
author

Привіт!

Складне питання, багато чинників.

Классика на цю тему напевно Drive! книжка Денієла Пінка (є також TED talk на 15 хв).

Якщо казати про мене я намагаюся знайти людей, з якими мені легко, дати ім достатній простір для розвитку і допомогу, де потрібно.

Гроші теж можуть мотивувати чи принаймні де-мотивувати, якщо їх недостатньо. :)

Expand full comment

Цікаво, як часто вас намагаються зламати? Як захищаєтесь?

Expand full comment
author

Рідше ніж ДОУ :) Використвуємо стандартні практики й інструменти, але тут думаю завжди є простір для покращення.

Expand full comment

Product Owner - чи треба така роль в продуктовій компанії? Це роль, яку може грати будь хто в команді, чи ця роль вимагає окрему людину?

Expand full comment
author

Можливо треба, можливо ні :)

На такі питання складно відповісти, бо все залежить від дефініції кто такий PO. 100% потрібен хтось хто відповідає за продукт, але це PO, PM, Head of product чи CEO - залежить від компанії.

Expand full comment

Максе, розкажи, як у вас влаштована робота супорт команди? Скільки людей, який графік, як навчалися, щоб прийти до своєї найкращої форми? Дякую.

Expand full comment
author

Думаю про це ми якось поговоримо з Максом Ковалем, який її очолює :) Якщо коротко -

Троє людей які працюють по змінам і займаються безпосередньо підтримкою, плюс тімлід яка вирішує більш складні питання. Є набор інструкцій і шаблонів, є приближно 2-4 навчання під час онбордінгу.

Expand full comment

Привіт, чи є у вас якісь процедури розвитку людей, типу відправити на навчання і т.п. ? Чи суто на досвіді вчитесь і все у руках співробітників, якщо хтось хоче, то хай їде на якісь курси.

Expand full comment
author

Якихось формальних процедур немає. Хтось навчається самостійно, комусь оплачуємо учбові матеріали і тд. До ковіда встигли один раз відправити частину команду на европейску конференцію по рекрутингу.

Expand full comment

І ще цікаво було б послухати як ви прийшли до ремоут формату, зараз то зрозуміло, що диктують обставини, а чи є у вас думки повернутись до гібридного формату, чи навіть повністю оффлайн?

Expand full comment
author

До ремоут формату ми не приходили, він був з самого початку - перша людина, яку ми нашли, вже жила і працювала зі Львова.

Expand full comment

Привіт і дякую за подкаст.

Розкажи як шукати нові ніші для продуктів.

Expand full comment
author

Привіт, розказую -

https://newsletter.maxua.com/p/founder-market-fit

А загалом рекомендую бібліотку YC та їх Startup School на YouTube, вони багато про це розповідають.

Expand full comment

Як вдається протягом кількох років дивитися свіжим поглядом на свої проєкти? Що допомагає боротися із «замиленістю ока»?

Expand full comment
author

Користувачі :) У них око не "замилине" і вони не мають проблем розповісти нам чому в нас поганий продукт і взагалі працює не так, як треба. Особливо кандидати :)

Expand full comment

Як найняти класного тех ліда, коли ти сам без приставки "тех"?

Expand full comment
author

Знайти когось, кому ви довіряєте, хто зможе провести evaluation.

Це може бути знайомий знайомого або якийсь експерт з ринку.

Тут здається про це теж було

https://newsletter.maxua.com/p/--851#details

Expand full comment

Макс нещодавно ділився таким досвідом у подкасті, можно скористатится платною послугою людини з досвідом для того щоб він провів інтервью для вашої компанії

Expand full comment