- How do you deal with conflict?
- Head on!
Уявіть, що вам розповідають про організацію (або сімейну пару!) де немає жодних конфліктів. Що ви про них подумаєте?
Можливо я занадто цинічний, але моя перша думка – “це якась фігня”. Якщо конфліктів “немає”, значить їх просто не виносять на поверхню.
Мій персональний challenge в конфліктних ситуаціях це, по-перше, стримати себе, щоб не наговорити зайвого, про що я пізніше пожалкую і, по-друге, вислухати інших, щоб дати собі шанс зрозуміти їх точку зору.
Це непросто.
Конфлікт це “маніфестація” існуючої проблеми. Баг-репорт.
Але на відміну від технічного баг-репорта конфлікт це завжди емоції, що робить задачу зрозуміти причину конфлікта і знайти рішення набагато складнішою.
Саме емоції часто заважають нам побачити очевидне рішення. Ми обурені, що нас не чують. Ми ображені, що чують когось іншого. Ми боїмся або розлючені.
Конфлікти треба витягувати на поверхню і вирішувати їх у цивілізований спосіб, не дозволяти їм “ховатися”. Конфлікти це нормально.
Ще почитати:
Читав таку книгу колись - Володимир Винокур, Хитрощі в спорі. Вона описує сценарії конфлікту і повний перелік основних маніпуляцій до яких вдаються люди свідомо чи не свідомо. І допомогає витягнути суть конфлікту наповерхню, або виявити свідомого маніпулятора. Повний перелік маніпуляцій також можна знайти на політичних шоу :)
Доповню власними судженнями: конфлікт це зіткнення через протиріччя. Різні думки вирішення питання це суперечка через методи. досягнення цілі/результату. Конфлікт інтересів - це таки суперечка через вигодонабуття.
Варто розрізняти ці поняття. Адже інакше це класична заміна теплого м'ягким.
З повагою